رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج خبر داد:


نصب المان و چاپ تصاویر مفاخر و مشاهیر کرد به مناسبت "روز سنه در سطح شهر سنندج رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج از چاپ تصاویر و نصب المان مفاخر و مشاهیر کرد به مناسبت روز سته خبر داد و گفت: به منظور هویت بخشیدن به محیط شهری و زنده نگه داشتن نام، یاد و خاطره مفاخر و مشاهیر شهر سنندج کلیه سازه های تبلیغاتی سطح شهر به تصاویر مشاهیر کرد سنندجی آراسته می شود. به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج: رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج در جمع خبرنگاران گفت: فضا سازی محیطی سطح شهر به مناسبت روز سته انجام خواهد شد. رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج اظهار داشت: یکی از اقدامات ارزنده در راستای احیای آداب فرهنگ و هنر این دیار گنجاندن روزی در تقویم بنام روز سنه بود . مهندس شرمین شریفی بیان کرد: پس از تایید 6 اردیبهشت بنام روز سنه جلسات مختلفی در راستای برگزاری این مناسبت مهم فرهنگی صورت گرفته است. وی گفت : این سازمان در راستای رسالت کاری خود در جهت فضا سازی محیطی سطح شهر تمهیدات لازم را صورت داده است. وی از نصب المان و چاپ تصاویر مفاخر و مشاهیر کرد به مناسبت روز سنه خبر داد و گفت : به منظور هویت بخشیدن به محیط شهری و زنده نگه داشتن نام، یاد و خاطره مفاخر و مشاهیر تصاویر آنها چاپ و بر روی کلیه سازه های تبلیغاتی سطح شهر نصب خواهد شد. مهندس شریفی اعلام کرد: این سازمان به مناسبت روز سنه علاوه بر فضا سازی محیطی سطح شهر اقدام به آماده سازی 4 المان نموده که بزودی در معابر سطح شهر نصب خواهد شد. وی اضافه کرد: در راستای فضا سازی محیطی سطح شهر علاوه بر تصاویر مفاخر و مشاهیر کرد، تصاویر تمامی ساختمان های با ارزش دارای معماری قدیمی و طبیعت چشم نواز و نشانه های طبیعی و همچنین عکس های قدیمی شهر سنندج نیز چاپ و بر روی سازه های تبلیغاتی سطح شهر نصب می شود رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج ابراز امیدواری نمود : با فضا سازی محیطی و مناسب سطح شهر ضمن معرفی مفاخر و مشاهیر به نسل های جوان تر بتوانیم فضای سطح شهر برای برگزاری مراسمات فرهنگی و هنری این رویداد مهم مهیا و آماده کنیم.معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج خبر داد :


ویژه برنامه روز "سنه " در پردیس سینما بهمن سنندج برگزار می شود معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج از برگزاری ویژه برنامه روز "سنه " در پردیس سینما بهمن سنندج خبر داد و گفت : این برنامه شنبه 7 اردیبهشت ما و از ساعت 20 شب آغاز خواهد شد. به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج : معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج در جمع خبرنگاران از برگزاری ویژه برنامه روز سنه در پردیس سینما بهمن سنندج خبر داد . معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج اظهار داشت : مجموعه برنامه های فرهنگی ، ورزشی و اجتماعی به مناسبت 6 اردیبهشت روز سنه تدوین شده بود که خوشبختانه روز گذشته دو برنامه همایش پیاده روی خانوادگی و همچنین افتتاح نمایشگاه ابزار آلات و مشاغل قدیمی در عمارت خسرو آباد با استقبال خوب شهروندان روبه رو شد. دکتر سر که وت نجفی بیان کرد: یکی دیگر از برنامه های تدوین شده اجرای ویژه برنامه روز سنه است که امشب ساعت 20 در پردیس سینما بهمن سنندج برگزار خواهد شد. وی گفت : این ویژه برنامه جذاب شامل سنخرانی اساتید برجسته ، رونمایی از تمبر یادبود روز سنه ، رونمای از فتوای تخته نرد ، فراخوان ایده روز سنه ، اجرای سرود سنه ، پخش تیزر سنندج اثر کارگردان نامی کیوان مجیدی و همچنین موسقی محلی است. دکتر نجفی عنوان کرد: در این ویژه برنامه دکتر حمید رضا اردلان در خصوص رویکرد موسیقی سنندج ، دکتر نوید نقشبندی در خصوص بررسی جایگاه سنندج بعنوان دارلعلم در کتب تاریخی و ممالک اسلامی و دکتر ابراهیم زارعی در خصوص بررسی شکل گیری شهرسازی سنندج سنخرانی خواهند کرد. وی با بیان اینکه حضور در این ویژه برنامه جذاب برای عموم شهروندان رایگان است ابراز امیدواری نمود: شهروندان همچون برنامه های روز گذشته از این ویژه برنامه که به مناسبت روز سنه تدوین شده استقبال کنند.همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی


مدیر امور ورزشی شهرداری سنندج از برگزاری همایش بزرگ پیاده روی به مناسبت روز "سنه" خبر داد و گفت: این همایش به منظور گرامیداشت ششم اردیبهشت ماه روز "سنه" و با هدف ترویج ورزش همگانی و ایجاد شور و نشاط اجتماعی در میان شهروندان برگزار می شود. به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج: مدیر امور ورزشی شهرداری سنندج در جمع خبرنگاران از برگزاری همایش پیاده روی خلنوادگی به مناسبت گرامیداشت ششم اردیبهشت ماه روز "سنه" خبر داد. مدیر امور ورزشی شهرداری سنندج گفت: به منظور گرامیداشت ششم اردیبهشت ماه روز "سنه" در شورای فرهنگی شهرداری سنندج برگزاری برنامه های فرهنگی و ورزشی در دستور کار این شهرداری قرار گرفت. کیوان تیشه گران اظهار داشت: به همین مناسبت یکی از برنامه های تدارک دیده شده، برگزاری برنامه های ورزشی در راستای گرامیداشت روز "سنه" و با هدف ترویج ورزش همگانی و ایجاد شور و نشاط اجتماعی در میان شهروندان است. وی از برگزاری همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در سنندج خبر داد و اعلام کرد: این همایش از ساعت 8 صبح روز جمعه ششم اردیبهشت ماه از میدان هفت آسیاب (میدان گاز ) به سمت پارک کودک برگزار می شود. وی خاطر نشان کرد: شهروندان می توانند برای شرکت در همایش پیاده روی خانوادگی از طرق چادرهایی که در میدان آزادی و اوراز از روز چهارشنبه و پنج شنبه از ساعت 8 صبح لغایت 20 و جمعه ساعت 7 صبح در محل تجمع اولیه میدان هفت آسیاب ( میدان گاز ) تعبیه شده اند، ثبت نام نمایند.